Pytanie: Czy jonoforeza może mi wyrządzić krzywdę? Chodzi przecież o prąd elektryczny.
Odpowiedź: Urządzenie do jonoforezy drugiej generacji Electro Antiperspirant zostało opracowane przez międzynarodową firmę technologiczną Hightech Production sp. z o.o. i jest zatwierdzonym wyrobem medycznym, na pewno nie chodzi więc o kolejne urządzenie, które podczas swojego funkcjonowania korzysta z efektu placebo.

Pytanie: Co to jest satysfakcja gwarantowana?
Odpowiedź: Satysfakcja gwarantowana przez 50 dni jest tutaj dlatego, że wkładamy w produkt maksymalne zaufanie i chcemy, abyś mógł wypróbować urządzenie i przekonał się, że naprawdę działa i rozwiąże twoje problemy z nadmierną potliwością. Jeśli tak się nie stanie, po prostu prześlij urządzenie na adres podany w instrukcji i zwrócimy ci twoje pieniądze.

Pytanie: Już tydzień używam urządzenia do jonoforezy, ale moje ręce i nogi są ciągle spocone, czy to oznaczy, że nie działa?
Odpowiedź: Nie martw się, jonoforeza działa na prawie każdego. Wiele osób, po pierwszym zastosowaniu się dziwi, że jonoforeza na nie nie działa, ale jest wprost odwrotnie. W czasie leczenia należy postępować zgodnie z instrukcją, początkowo wydaje się, że nic się nie dzieje, ale leczenie przebiega. Z biegiem czasu (w ciągu 1-3 tygodni), potliwość nieczekanie ustąpi.

Pytanie: Miałem już trzecią procedurę, ale moje ręce pocą się jeszcze bardziej niż dotychczas, czy to normalne?
Odpowiedź: Kontynuj leczenie a twoje ręce będą suche. Zjawisko to obserwuje się u ok. 20% przypadków. Zanim twoje dłonie przestaną się pocić, czasem może dojść do krótkiego wzrostu potliwości. Fakt ten oznacza, że już za niedługo osiągniesz swój cel. Kontynuj leczenie zgodnie z instrukcją.

Pytanie: Jak często muszę używać jonoforezy?
Odpowiedź: Pierwszy 1-3 tygodnie na bieżąco, zgodnie z załączoną instrukcją. Potem przychodzi faza utrzymania, a urządzenie jest używane na chore miejsce tylko raz za 14-40 dni, w zależności od pacjenta i tylko w przypadku, że potliwość zaczyna powracać.

Pytanie: Czy lepsza jest botulotoksyna lub jonoforeza?
Odpowiedź: Sprawdźmy fakty. Aplikacja botulotoksyny będzie Cię kosztowała według miejsca (wielkości powierzchni) aplikacji minimalnie 12.000 CZK (za obie ręce), w wypadku stóp i pach jeszcze więcej. Trzeba ją po kilku miesiącach powtarzać w tej samej cenie. Musisz odwiedzać klinikę, a jeżeli botulotoksyna nie będzie skutkowała, nikt Ci nie odda pieniędzy. Urządzenie do jonoforezy kupisz tylko raz (za cenę nie wyższą niż 12.000 CZK), będziesz go używać za cenę doładowania baterii AA stale, teraz znasz fakty i odpowiedzieć może sobie sam.

Pytanie: Czy to nieprzeszkadza, że przestanę się pocić? Będzie to miało konsekwencje na moje zdrowie?
Odpowiedź: Pocenie się pomaga schłodzić organizm przy obciążeniu. Ty przestaniesz się pocić tylko na miejscach, w których będzie działać jonoforeza tzn. na dłoniach, stopach i pod pachami. Tak jak dotychczas, inne części ciała zapewnią niezawodną termoregulację i usuwanie zanieczyszczeń, więc nie musisz się obawiać żadnych negatywnych wpływów na swój organizm.

Pytanie: Czy leczenie nadmiernej potliwości za pomocą jonoforezy jest bolesne?
Odpowiedź: Nie jest. Jednakże, należy wybrać odpowiednie urządzenie. Na przykład, w rozwoju Electro Antiperspirantu testowano najróżniejsze frekwencje prądu elektrycznego, w odniesieniu do najlepszego znoszenia jego działania na ludzkie ciało. W najgorszym wypadku, poczujesz delikatne mrowienie.

Pytanie: Włożyłem baterie i urządzenie nie wyświetla innej wartości niż 0. Czy się zepsuło?
Odpowiedź: Urządzenie jest OK. Dopóki nie masz kończyn w pojemnikach z wodą, lub adapterów przymocowanych do ciała, wartość na urządzeniu zawsze wyniesie 0. Musisz mieć kończyny w pojemnikach z wodą lub adaptery przymocowane do ciała, następnie wartość się podniesie.

Pytanie: Czy mogę uzyskać pozytywne wyniki nawet jeśli nie będę używał urządzenia na maksymalną wartość prądu (mA)?
Odpowiedź: Zdecydowanie. Urządzenie jest tak skonstruowane, że możesz wybrać taką terapię, która ci odpowiada i przy której poczujesz tylko delikatne drętwienie. Nie musisz używać dużych wartości.

Pytanie: Potliwość ustąpiła zanim wykonałem planowaną liczbę procedur z instrukcji. Czy mam je nadal stosować?
Odpowiedź: Nie. Jesteś w fazie podtrzymującej. Zastosuj tylko 1-2 procedury, kiedy potliwość powoli zacznie powracać. Pozostaniesz suchy przez długi czas.