Jak stosować jonoforezę

Stosowanie jonoforezy jest bardzo łatwe. Po przeczytaniu instrukcji może z niej korzystać naprawdę każdy. Podczas stosowania nie ma ograniczeń wiekowych, u dzieci należy jednak stosować jonoforezę z pomocą rodziców ze względu na dokładne przestrzeganie instrukcji. Przeciwwskazania jonoforezy: metalowe implanty ortopedyczne (oprócz aparatów ortodontycznych), rozrusznik serca oraz ciąża.

Jak jonoforeza usuwa nadmierną potliwość rąk i nóg

treatment-hands-feet-150x200

Jontoforezę na te partie stosuje się bardzo łatwo. Do aplikaji wystarczają dostarczone pojemniki, urządzenie wraz z akcesoriami i zwykła woda z kranu. Ręce lub nogi są zanurzone w pojemnikach z wodą, w których przebiega jonoforeza. Po upływie określonego czasu urządzenie należy powoli wyłączyć, przełączyć je do drugiej polaryzacji i powtórzyć leczenie. Po leczeniu należy wyłączyć urządzenie.

Jak jonoforeza eliminuje nadmierną potliwość pod pachami

treatment-armpits-225x150

Jonoforezę pod pachy stosuje się w nieco inny sposób niż w przypadku potliwości rąk lub nóg. W przypadku potliwości pach konieczne jest zastosowanie specjalnych adapterów, które namoczysz w wodzie, podłączysz do urządzenia i zasuniesz pod pachy. W ten sposób, jonoforeza może też działać na pachy.

Jak jonoforeza usuwa nadmierną potliwość głowy

treatment-head-225x150

Tak jak w przypadku nadmiernej potliwości pod pachami, u nadmiernej potliwości głowy jonoforeza jest aplikowana za pomocą specjalnej maski, którą namoczysz w wodzie, włożysz na twarz i zapniesz za pomocą pasków. Następnie podłączysz maskę do urządzenia i załączysz jonoforezę na obie polaryzacje na czas określony w instrukcji. Należy podkreślić, że za pomocą maski może być leczona przednia część twarzy włącznie czoła, gdzie nadmierna potliwość objawia się najbardziej. Jeśli jonoforeza jest stosowana na potliwość głowy, nie możesz mieć klasycznego aparatu ortodentycznego (z zamkami metalowymi).

Jak jonoforeza usuwa nadmierną potliwość pleców, brzucha i innych partii

treatment-abdomen-225x150

Jonoforeza ma zastosowanie na wiele partii ciała dotkniętych nadmierną potliwością. Nawet w przypadku potliwości brzucha jest dostępny adapter, który zanurzysz do zwykłej wody i przymocujesz na ciało. Jonoforeza może działać w zasadzie w dowolnym miejscu na ciele, na które można przymocować adapter.